Kirkkonummen Vihreä valtuustoryhmä

Valtuustoryhmän puheenjohtajisto

Markus Myllyniemi valtuustoryhmän pj.

markus@markusmyllyniemi.fi, +358458539401, www.markusmyllyniemi.fi

 

Kunnanvaltuutetut 2021-2025

Markus Myllyniemi HuK, yrittäjä

markus@markusmyllyniemi.fi, +358458539401, www.markusmyllyniemi.fi

Saara Huhmarniemi FT, tutkija

saara@huhmarniemi.fi

Reetta Hyvärinen maantieteen maisteri, suunnittelupäällikkö

reetta.hyvarinen@vihreat.fi

Sanni Jäppinen mikrobiologi, bioanalyytikko

sanni.jappinen@kirkkonummi.fi

Ronja Karkinen YTM, vapaaehtoistyön koordinaattori

Ronja.karkinen@gmail.com, 0505173214, www.ronjakarkinen.net

Krista Petäjärvi läänintaiteilija, jatko-opiskelija

krista.petajajarvi@kirkkonummi.fi

Maarit Orko artesaani

maarit.orko@kirkkonummi.fi

Elina Kärkimaa DI, aurinkovoiman kehityspäällikkö

elina.karkimaa@kirkkonummi.fi

 

Varavaltuutetut

Nina Bogatenko kirjastovirkailija, opettaja

nina.bogatenko@kirkkonummi.fi

Miisa Jeremejew vt. varhaiskasvatuksen opettaja, lähihoitaja

miisa.jeremejew@kirkkonummi.fi

Irja Kekkonen sosionomi (AMK), diakoniatyöntekijä

irja.kekkonen@kirkkonummi.fi

Anna-Mari Toikka kyberturvakonsultti

anna-mari.toikka@kirkkonummi.fi

Paula Oittinen viestinnän asiantuntija

paula.oittinen@kirkkonummi.fi

Henri Annila FM, järjestöasiantuntija

henri.annila@kirkkonummi.fi

 

Anja Presnukhina opiskelija

anja.presnukhina@kirkkonummi.fi